ENDÜSTRİ 4.0
IFS VE MICROSOFT SAHA SERVİSİ ANLAYIŞINI BAŞTAN DEĞİŞTİRİYOR!

Yapay Zeka Bir Gözlük Mesafesinde

Global kurumsal iş uygulamaları şirketi olan IFS, saha servis yönetiminin anlayışını değiştirmek için aynı markanın ‘think thank’ kuruluşu IFS Labs tarafından geliştirilen uygulamanın demo sürümünü piyasaya sürdüğünü duyurdu.

IFS Applications ile Microsoft HoloLens işbirliği ile geliştirilen endüstriyel uygulama paketi, servis mühendislerinin HoloLens ekranında holografik IFS yazılım verilerini doğrudan hizmet verecekleri varlık üzerine çizilen görüntülemelerini sağlayan bir entegrasyonu kapsıyor.

KUANTUM İNTERNET

Bu entegrasyon sayesinde veriler doğrudan mühendisin gözlerinin önünde görüntülenebiliyor ve teknisyenlerin sahada bakım yaparken her iki elini de kullanabilmelerini sağlıyor. Mühendisler, gerçek zamanlı görüntülenen verilerle , servis geçmişi, performans analizi ve sıcaklık seviyeleri gibi varlıklara özgü verilere anında erişebilir. HoloLens ayrıca IFS Uygulamalarındaki servis talimatları gibi bilgilere ulaşmak için bir “çalışma yönergeleri” düğmesine tıklayarak verilerin gerçek zamanlı olarak işlemesini mümkün kılıyor...

Entegre HoloLens kameradan yararlanarak çözüm, varlığın ve gerçekleştirilen hizmetin belgelenmesini ve ileride kullanılmak üzere bilgileri IFS Uygulamalarında saklamayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Dergi Anasayfa